Ozon a veterina
Metody diagnostiky i léčení se v mnohém neliší od metod v medicině humánní.
Není se tedy co divit, že metody léčení ozonem jsou čím dál častější i ve veterinárních praxích. Užití těchto metod je mnohdy velice rozmanité, stejně jako je i sama jejich klientela. Ozonová léčba se uplatňuje jak u malých tak u velkých zvířat v celé své šíři použití, od metody velké autohemotherapie až po využití mastí.
Ptáte se proč?
6O-70% onemocnění zvířat má za příčinu nějakou formu infekce. Je jedno zda jde o infekci kožní, střevní, sekundární při zranění, nebo o celkovou sepsi. Právě veterinární lékaři si všimli, že ozón je v těchto indikacích zcela suverénní, levnější a s minimálními riziky pro zvířata. Jednotlivé léčebné postupy jsou dostatečně známé z klasické mediciny a veterinární lékaři je znají a často používají.
Další možností využítí ozonové technologie je úprava vody, vzduchu, ale také dezinfekce stěn kotců, klecí a pod. Velkou výhodou použití ozonu k odstranění pachů a to jak z pokožky tak i z prostředí je , že prostředí se stává příjemným k životu zvířat i personálu. Ošetřit se dají také sklady včetně skladů potravin. Dnes jsou tyto technologie dostupné, bezpečné a výrazně zvyšují kvalitu poskytované veterinární péče.
Čerstvě připravená voda se dá při operacích použít na zvlhčení operačních roušek, čtverců, nebo k výplachu rány po operaci včetně výplachů dutiny břišní.
Voda i plyn se dají aplikovat do drenů, píštělí a pod.